Tallinna Tehnikaülikool

Üha rohkem elektroonikaseadmeid on juhtmevabad – alates hiirtest, klaviatuuridest ja kõrvaklappidest kuni laadijateni. Aga kuidas juhtmevaba laadimine töötab? Seda uuris ERRi saate NOVA noor reporter Klaus TalTechi vilistlaselt Endrik Salakult.

Juhtmeta laadimine

Endrik on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis bakalaureuseõppes elektroonika ja telekommunikatsiooni eriala ning töötab ettevõttes Skeleton Technologies elektroonikainsenerina. Endrik tegeleb elektroonika disainiga ehk mõtleb välja elektroonikaseadmeid, hoolitseb selle eest, et elektroonikaseadmed töötaksid nii, nagu peavad, teeb riskianalüüse, et seadmed oleksid kasutajatele ohutud, ning sertifitseerib elektroonikaseadmeid, et neid saaks nimetada ametlikult tooteks.

Endriku jaoks on kõige põnevam osa tööst näha, kuidas miski, mida ta on disaininud, saab lõpuks tooteks ning mõjutab ümbritsevat keskkonda. „Elektroonikainsenerina on sul võimalik enda tegevusega muuta mingit osa inimeste igapäevaelust ning muuta päriselt ümbritsevat maailma.”

Endriku sõnul muutus eriala talle eriti põnevaks siis kui ta läks praktikale. „Leidsin huvitava praktikakoha Teleplan Estonias, arendasin seal pooljuhtkomponentide läbilöögitestrit. Sain ise raudvara disainida ja programmeerida. Sidusin praktikal tehtud töö ka enda lõputööga ning sain palka ka veel selle kõige eest,” on Endrik rahul.

Enne praegust töökohta Skeleton Technologies töötas Endrik ettevõttes Krakul, mis arendab asjade interneti ja autonoomsete süsteemide lahendusi. Endrik alustas Krakulis elektroonikainsenerina ning mõne aja pärast sai temast arendusmeeskonna juht. Krakulis koostas Endrik vastavalt kliendi vajadustele ja kirjeldusele seadme disaini süsteemi tasemel, valis õiged komponendid, nõustas kliente tehnoloogia osas, tegeles hangetega ning oli toeks insenerimeeskonnale.

Vaata ERRi saatest NOVA, kuidas Endrik räägib sellest, kuidas suhtlevad omavahel juhtmevaba laadija ja telefon.